KABELKIÁDA

Řekni mi, co obsahuje tvoje kabelka a já ti sdělím, jaká jsi.Hru na pravdu „kabelkóvu“ rozehrála Barunka, přidal se Gomba a přislíbili další.

Domnívala jsem se, že provětrám stolní počítač a jednoduše zkopíruju text, který jsem před pár lety psala pro iDnes. Nenašla jsem nic, čímž jsem donucena bojovat proti duševní lenosti a zapomínání. Ale uvědomuji si, že bych vás zřejmě nepotěšila, protože paní redaktorka se ptala, bez čeho se neobejdu a text neměl přesáhnout 1,5 (!!) řádku.

Obsah mých kabelek se mění v závislosti na:
roční době; v chladném období například netahám silonové návleky na chodidla, které mi slouží ke zkoušení nových bot v době, kdy běhám naboso,
barvě oblečení; tudíž ne všechny velikosti se hodí ke všemu, co mám v daný okamžik na sobě,
účelu použití; s jiným vybavením jdu na tiskovku s přítelkyní, navštívit divadelní představení nebo absolvovat návštěvu u klienta.

Momentálně používám širší černou kabelku z měkké kůže s několika kapsami, v nichž stále něco hledám, protože si nepamatuju, ve které přihrádce se ona požadovaná věc nachází.

Do mé základní výbavy bezesporu patří – peněženka, v níž mám obyčejně více paragonů než peněz v hotovosti, neboť bezhotovostní platební styk si považuji více než neposkvrněného početí P.M.
Mobil; využívám pod heslem – kde není spojení, není velení!
Svazek klíčů, abych se dostala tam, kde potřebuji. Na základním kroužku mám přivěšen malý uzel od mého climbingovaného syna, držáček na talony do nákupních vozíků, clubcard kartu z Tesla a malé štípačky na nehtíky. Přebývá mi klíč Fab k zámku do posilovny, který mě kdysi za nevysvětlitelných okolností opustil. Než bych hledala, raději si u paní Jiřičové v posilovně půjčuji jejich.
“Žracího“ jacka (džeka), který mi otevírá výdejní okénko v závodní jídelně ON v Jičíně. Správný výraz je čip.
Navštívenky pracovní a volnočasové. První jsou jasné; nově mám vloženy synkovy k jeho podnikatelské aktivitě pro strýčka Příhodu, odvážlivce či nadšence. Volnočasové se vztahují ke knížkám SKORKOVINY a SKORKOVNÍK a k Medrýskovým příhodám.
Několik propisovaček; momentálně mám tři z toho jednu červenou, ale v okamžiku, kdy nějakou potřebuji, raději žádám o pomoc přítomnou osobu. Než bych ji našla, do země bych se propadla jako tunel Blanka.
Kožený futrál na papírové kapesníky. Ani nevím, kdy jsem použila látkový z Milety Hořice.

3 futrály II

Speciální miniaturní kožený obal na plochá zubní párátka z Dipra Proseč. Čím jsem starší, tím více je potřebuji. Mamutí (kulaté) špárádlo přímo nesnáším.
Druhý speciální kožený obal na dvě rtěnky se zrcátkem.

3 futrály

Ústa si pravidelně namaluji před odchodem z domova nebo z kanceláře, ale po „O“ nebo po prvním kafi, zapomínám, že nějakou mám. Jakoby ego dávalo přednost obsahu před formou.
A protože tašku mám větší, vejdou se mi kožené rukavice, které jsem zapomněla uložit na své místo, neboť není takový mráz, abych je musela používat. Objevila jsem i sportovní časomíru (hodinky), v nichž musím nechat vyměnit baterii. Týden starou černou řasenku, která nemaluje a kterou půjdu v nejbližší době reklamovat.
A malá černá etuje s množství lesků na rty, krámečkem na ruce, zbytkem jakési voňavky, pilníkem na nehty je úplně nad rámec.

Tak vidíte, krámů jako u vetešníka. Co už mi více než 25 let v kabelce chybí jsou cíga a zapalovač. Kde jsou ty časy, kdy bez těchto základních věcí se neobešlo žádné pořádné kafe s kámoškami nebo večerní tah s přáteli v letadle na přilehlé ploše dostihového areálu s teplými tousty z mikrovlnné trouby.

MSF

Příspěvek byl publikován v rubrice Příjemnosti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů: KABELKIÁDA

 1. JANOVA napsal:

  P.S.Ale za určitých okolností bychom tu miniminisukénku použít mohly. 🙂

 2. JANOVA napsal:

  Viki,s tou výměnou bych to tak neviděla.
  I když tomu nebudeš říkat výměna, může se jednat o střídání stráží. Je pravda, když nevhodnost vyměníš za zvyk, potom s tebou kabelka nebo mužský protějšek doputuje až na konec.
  U módních výstřelků stejně jako u výměny stráží se musí snoubit odvaha s přiměřeným věkem. Minisukénku končící pod zadkem taky nenosíme po padesátce.
  MSF

 3. viki napsal:

  onai ta víceprostorová, dělená nemusí být zrovna ideální. Jednu (jednu?) takovou mám. Tvářila se jako vhodná k nošení i spisu A4, ale houby houby, zlatá rybko!
  Vejde se, to jo, ale nezapne se! Do jiné se vejde i zapne, ale zase je taška tak šíleně těžká, protože kvalitní kožená… Takže opět k ničemu. Neexistuje (v normální cenové hladině) ideální kabelka. Pár jsem jich viděla, i by mne zlákaly, ale… Ještě počkám. Třeba potkám lepší, tu ideální!!!
  U kabelky je výhoda, že ji prostě docela normálně vyměníš, nebo vyhodíš, nebo nenosíš.To s muži je to nemožné. Pardon! Vnucuje se mi cosi nevhodného. Nemíním muže přirovnávat k doplňku, na to si jich dost vážím a mám ráda, ale tak mi sem ta blbá myšlenka vklouzla…nedopatřením. Na co já to myslím?!?
  MSF

 4. JANOVA napsal:

  Viki,pořídila jsem si přes internet jednoprostorové kabelky dvě. Ale nemusím v nich nic hledat, protože se do nich nic nevejde. To bylo naposledy, co jsem se nechala zlákat.
  Díky za komentář, Super! MSF

 5. viki napsal:

  fakt zajímavá shoda!I já jsem si před cca 2 týdny také koupila novou řasenku a je téměř vyschlá a (mezi námi) vůbec nevoní! Už ji od minulého pátku nosím v KABELCE, abych ji reklamovala.
  Kabelka=úžasné téma. K obsahu se vyjadřovat teď nebudu. Jen ke kabelce (-kám) jako takové. Pokud si večer nevymyslím, v čem ráno půjdu do práce, je jisté, že "outfit" musím podřídit kabelce, která je zrovna naplněná. Protože z duše nesnáším ranní přehazování "nezbytností" do kabelky jiné, vhodnější ke zvolenému oděvu. Myslím, že snad ani není nějaká univerzální barva. Momentálně vyhrává vínově červená. Tak si ráno asi nevezmu zelené šaty… Jo, a ještě jedna poznámka kabelková. Ze své zkušenosti mohu říci, že si nikdy, ale fakt nikdy! nemíním koupit znovu kabelku JEDNOPROSTOROVOU. Protože je horor v ní najít cokoliv. Od klíčů, přes peněženku, po zvonící jeden či druhý mobil. Je na to jedna metoda, ovšem nelze ji praktikovat na ulici, v autobusu, v restauraci – prostě tu zatracenou tašku obrátit vzhůru nohama a zjistit. kde kčertu vězí ten zatracený telefon. Přestává VŽDYCKY zvonit ve chvíli, kdy ho vylovím ze změti věcí. Nenosím jich moc, vážně!
  Ale o tom snad příště…

 6. JANOVA napsal:

  Gombí,kastlík v Meďákovi už jsem zmapovala. Sutra.
  MSF

 7. Gomba napsal:

  no proto 😉už jsem se lekl, že jsi zapomněla, ale kaji se a chválím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *