Orebič

První den po příjezdu do města Orebičejsem posílala přítelkyni do Egypta sms s hádankou, proč v Egyptě neprší a svítí slunce o sto šest. Prozradila jsem jí, že všechna slota světa je právě nad Pelješacem.

Jestli na mé dovolené prší nebo je hezky je mi od jisté doby úplně fuk, pokud je chotínek v pohodě. Nejkrásnější týden jsme si užili, když lilo celý týden jako z konve, ale četbou knih a jinou kratochvílí jsme se nezabývali.

Jakmile oblačnost povolila a slunce zalilo krajinu a moře, vzali jsme kola a vyrazila na prohlídku okolí.
Následující snímky jsou pro ty, kdož milují počasí akorát a straní se dovolenkovému přetlaku lidí a všudypřítomnému hluku:

1pusto

2pusto

4nikdenikdo

Okolí Orebiče má několik kempů přímo u moře. Nejhezčí a nejnovější je Antony Boy v malebné zátoce, která byla (je) doménou windsurfingu. Ve stejné době tam mohlo být na padesát Poláků, pokoušející vodní prkna. Ovšem jako opravdoví sportovní labužníci se ukázali Němečtí důchodci (odhadem kolem 7 křížků), jímž oblečení ladilo s barvou prkna a plachty. Když jsem jejich hlavy viděla opatřeny speciálními helmami, styděla jsem se za svou spící ochranu hlavy kdesi ve změti příručních zavazadel.

Rybářských lodí bylo v zálivu více než poskrovnu, ale za to jsme viděli zámořskou loď, kotvící hned po ránu v zátoce. Zdrželi se celý den, aby cestovatelé mohli poznat krásy města Korčuly a posádka mohla doplnit nezbytné potraviny.

3zasoby

Vzhledem k tomu, že na Pelješeci je středomořské klima, je možno vidět i takové kombinace stromů nebo jiných zajímavostí:

5palmaborovice

6kaktus

Nájezd na trajekt z Orebiče na ostrov Korčula:
7trajekt

MSF

Příspěvek byl publikován v rubrice Chorvatsko 2007-3000 km za 12 dní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Orebič

 1. JANOVA napsal:

  Jenn,tvrdím, že jaro je na dovolenou nejlepší.
  Kdysi jsme týden před prázdninami projeli kus jižních Čech, to snad bylo ještě lepší jak Chorvatsko.
  Před několika lety jsme na menší kocábě asi pro 50 lidí pluli z Krku na Ráb. Po půl hodině plavby německé dámy začaly krmit ryby a nepřestaly do doby, než jsme se vrátili na pevninu.
  Např. na trajektu si vždycky říkám, zdali bych ve vodě vydržela, co bych odhodila a jestli bych doplavala. Naštěstí jsme se vždycky vylodili.
  MSF

 2. Jenn napsal:

  Dovolenou bez lidí? Tu bych si taktéž užila. A ta loď je super.Ale osobně bych na ní asi nevlezla.Nebojím se letadel,ale lodí jo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *