Paklenica

3p_zatoka
Nemusíte být milovníky hor, turistisky nebo horolezectví,přesto si můžete v Chorvatsku užít pobyt na Paklenické riviéře.
Národní park Paklenica se nachází 40 kilometrů severně od Zadaru. Nepodlehnete-li odpudivému pohledu na téměř vyschlou zátoku s množstvím ptáků na sjezdu z dálnice Zagreb – Zadar k národnímu parku, budete odměněni souzněním čistého moře a pohoří Velebity, v nichž se nacházejí soutěsky Velká Paklenica a Malá Paklenica.

Malá Paklenica – tradiční snímek:

3p_malapaklenica

Místo jsme nenavštívili z jednoho prostého důvodů. Tom chtěl jet na kole k úpatí soutěsky a měl v úmyslu pokračovat v šortkách a v tričku, ačkoli věděl, že hadi mohou být všudypřítomní.

Velká Paklenica – vstup:

3p_vstupvelka

Paklenická riviéra se nachází v Paklenickém zálivu. Mělké, teplé čisté moře s drobným štěrkem jsou dobré předpoklady pro dovolenou s dětmi.

3p_riviera

3p_zapad

Neuvěřitelná zátoka. Byla od našeho místa pobytu vzdálena 5 minut na kole po magistrále a 5 minut pěší chůzí po pobřeží. Nevěřila jsem vlastním očím, že se na pobřeží Chorvatska může nacházet i jiná zátoka, než s hrubými vápencovými kameny nebo útesy, viz obrázek na začátku příspěvku.

MSF

Příspěvek byl publikován v rubrice Chorvatsko 2007-3000 km za 12 dní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Paklenica

  1. Vnučka napsal:

    Jarmilko, to je veliká krása…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *