Tajemství

Řeknu vám tajemství. Máme dvojčatasrnčata, která s mámou obývají malý remízek za našim chalupářským Central parkem. Objevili jsme je dnes po ránu. Nejdříve vyšla stará, za ní hopkající jedno a v zápětí druhé mládě. Je to podruhé, co pozorujeme trojčlennou rodinku.

Letnice co by nejdelší sobotní den jsme chtěli strávit před chalupou na zápraží u hořící svíce proti komárům a se sklenkou bílého. Chtěli jsme v nastávajícím večeru pozorovat divoké lety vrápenců za kořistí, poslouchat zvuky lesa a pozorovat hvězdnou oblohu. Ovšem nic z toho se nekonalo. V tomto roce letnice nejsou, nahradili je zimnice. Už před devátou jsme se přesunuli do vyhřáté chalupy; topili jsme celou noc a spálili tři putny dřeva!!!

Kolo kolo mlýnský na řece Cidlině jsme vyměnili za kola horská a v předobědní jsme vyrazili na malý okruh Markvartickou plošinou, která se nachází opačným směrem od turisticky přelidněného Českého ráje. Je z ní nádherný výhled na Trosky a Kozákovský hřeben.

tajemství-Markvartice

tajemství-Markvartice-mapa

Rostou, rostou? My odpovídáme rostou!. Jen jsme vjeli ke Schlikům do lesa, nestačila jsem zírat, kolik
Tom vidí z kola hub. Naše těla žádný sportovní výkon nezaznamenala, ale za to jsme domů přinesli půl tašky plodů lesa; tucet masáků (muchomůrek růžovek) a babek nepočítaně. Dostatečné množství na znamenitou bramboračku a trochu na horší časy do mrazáku.

tajemství-polévka

Kolik hlasů znáš, tolikrát jsi zvířetem. Aniž bych pojedla kousku vařeného hada, daří se mi na slušné úrovni komunikovat se zvířaty. S kocourem Černej jsme sehraná dvojka, že ani Tom není někdy schopen rozeznat, kdo zrovna mňouká.
Dneska jsem zaujala pomlaskáváním býky ve výběhu tak, že se nakonec zvedli všichni, aby se zblízka podívali na dvounohého elementa, kterého by nejraději nabrali na rohy, když je ruší u siesty.

tajemství-zvířata

MSF

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Tajemství

 1. JANOVA napsal:

  Zapomněla jsemna sklerotického zajíce, který hledal díru v sousedově plotě, aby mu mohl okousat mladé výhony nové výsadby. Otvor se však nachází v úplně jiném místě, než se snažil.
  U nás nic neokouše, protože Tom preventivně všechno individuálně oplocuje.
  Jo, a minule byl na návštěvě čáp černý, ale bez batůžku.
  MSF

 2. JANOVA napsal:

  Přelstila jsem systém akonečně zveřejnila za použití jiného PC.
  ===
  Přišla jsem na to, že příspěvek se lépe píše ve Wordu, když zúžíme stránku zhruba na polovinu A4. (Je výborný přehled o textu.) Potom stáhnu obrázky, nakopíruju jejich odkazy do připravené příspěvku a celé to zkopíruju do systému bloguje. Ovšem nezapomínám se modlit, aby se přenos povedl. V opačném případě následuje nádech, výdech a druhý pokus. Atd.
  MSF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *