Bathory

Nevím, proč si Juraj Jakubiskozkazil tak výpravný a dlouho očekávaný film.
Skvěle obsazený film, výkony, kterým jsem uvěřila, jedinečná výprava a kostýmy až oči přecházely.
Kdyby si Mistr filmu odpustil, řekněme technické nesmysly či ptákoviny, které měly ostře střežený film nadlehčit, byl by ještě lepší.
Ale ve výsledku dosáhl svého – přiznám se, věřím, že se paní hraběnka koupala v bylinkách a s jedním Nadashym jsem v agrokombinátu chvíli pracovala. Ale jestli byl skutečně potomek Ference Nadashyho, manžela Alžběty Bathoryové, jsme na poradách neřešili.

MSF

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Bathory

 1. JAVONA napsal:

  Erzsébet BathoryŠla jsem na historický film s tím, že výklad Juraje Jakubiska je odlišný od Nižňanského pojetí. Souhlasím s tím, kde chybí informace, nastupují legendy, ale nepochopila jsem záměr tvůrců, proč se uchýlili k nadlehčení příběhu v podobě technických výmyslů. I bez nich bych pochopila, že hraběnka Bathory dokázala milovat, nenávidět, nosit hlavu hrdě vztyčenou a nepadat na kolena, když je přesvědčena o své pravdě.
  Nepamatuji si, že by kdy byla nadlehčena historie v jiných zahraničních filmech.
  MSF a děkuji za komentáře.

 2. JAVONA napsal:

  ad Přemek)Dívala jsem se, jak sis s Erzsébet vyhrál, ale filmovou svodku filmu jsem nevydržela.
  MSF

 3. Phoenicks napsal:

  No na můj vkus to byl až příliš medializovaný film a zas tak úžasný dle původních vychvalování mi nepřipadal. Ale na druhou stranu i česká kinematografie dokáže vyprodukovat velkolepě pojatý výpravný historický film.

 4. Přemek V. napsal:

  Historická fikceNeřekl bych, že ve filmu jsou nějaké ptákoviny. ano – jsou tam jistá nadlehčení pánů mnichů, narážíte-li na toto, ovšem je třeba brát dilm jako film, nikokiv jako důkaz historické skutečnosti. Bathory je pro mě spíše něco mezi pokusem o dokument, historickou fikcí a pohádkou pro dospělé. Ovšem je to skvělý film. Před pár okamžiky jsem dopsal svůj pohled na věc na svém blogu, neboť včera jsem film sám viděl. Viz: http://djsnail.bloguje.cz…ory.php.

  S pozdravem Přemek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *