Kadeřník

Konečně nastal den návštěvy v Karlosově kadeřnictví.

V krátkosti jsem ho seznámila s historií své účesové “tvorby” od trvalé ondulace ke krátkému ježkovi až po semiš, který byl přímo otřesný, neboť mi prosvítala kůže na lebce; Tom se sice nepřiznal, jakou velikost na strojku použil, ale od té doby má utrum – už se od něj stříhat nenechám.

Zopakovala jsem mu všechny příznivé reference a poprosila ho, aby mi vyhotovil účes v barvě a střihu, jak uzná za vhodné s tím, že nesmím být blondýna, jelikož matku Přírodu obelhávat nebudu.

Několikrát mi prohrábl odrostlou kštici, na NIC se NEPTAL, namíchal dvě barvy a pustil se do díla. Nejdříve tmavou, spíše černou, kterou oddělil alobalem a nanesl na další pramen fantastickou červenou, opět oddělil alobalem a potom dokončil tmavé provedení. Za 20 minut mně jiný pracovník šetrně umyl hlavu a p. Kolc ostříhal tak, aby celkový dojem byl rozčepýřený účes. Co jiné kadeřnice stříhají zubatými nůžkami, on vystříhal nůžkami obyčejnými. Nakonec vlasy prohnal přes obrovský kartáč, přidal trochu modelovací hmoty a laku a bylo HOTOVO. Celá procedura trvala hodinu, aniž bych byla někde na oděvu zapatlaná, neboť mě přikryl obrovskou pláštěnkou (minule v jiném kadeřnictví to odnesly džíny).

Na odchodu jsem se potkala s Bobou, která pěla chválu, stejně jako já na začátku.

Uvádím výsledek, ale nevím, zdali je dostatečně zřetelný. Očekávám, že po x-tém umytí hlavy se barvy vymyjí a budou transparentnější:

ahlava

bhlava

MSF, mobil + 420 606 818 976 pro případné objednávky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výklenkáři. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Kadeřník

  1. JANOVA napsal:

    P.S.Nůžky umí používat i jako břitvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *