Liliovník

zvaný dřezovec trojtrnnýprávě kvete v parku v Oblastní nemocnice v Jičíně.

liliovnik

Liliovník dorůstá výšky přes 30 metrů. Korunu má řídkou, vzdušnou a rozložitou. Na kmeni a silnějších větvích se tvoří až 20 centimetrů dlouhé, zpravidla rozvětvené trny. Ozdobné dlouhé lusky mají fialovohnědou barvu.

První liliovníky patřily pro svou krásu k prvním dovozním artiklům z „Nového světa“. Korunu mají lehce stavěnou, v obrysu nepravidelnou. Květy mají tvar a velikost tulipánu, jsou barvy žlutozelené, s oranžovou kresbou. Liliovník tulipánokvětý kvete v červnu a červenci.

MSF

Foto: A.T.C.
Informace internet.

Příspěvek byl publikován v rubrice Příjemnosti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Liliovník

 1. Jana napsal:

  Ani jedno, ani druhéstrom na obrázku je katalpa trubačovitá.
  Viz odkaz více informací:
  http://www.garten.cz…ignonioides/
  MSF

 2. JANOVA napsal:

  Vážený pane Černohlávku, DĚKUJI za věcnou připomínku a odpusťte tuto nepřesnost, které jsem se snažila předejít hledáním informací na internetu a v knihách. Některá podání se mi zdála “divná”, ale protože se považuji za slabého znalce přírody, omyl se vloudil. MSF

 3. Jiří napsal:

  NesmyslRáčejí odpustit, ale vylíčení liliovníku tímto způsobem je holý nesmysl. Plody liliovníku jsou nažky, seskupené do jakýchsi šištic, které se po uzrání rozpadají ještě na větvích. Trny nemá žádné. Popsané trny a dlouhé lusky náležejí druhu dřezovec trojtrnný, který je však příslušníkem jiného rodu a jiné čeledi, a s liliovníkem naprosto nepříbuzný. Domnívám se, že by bylo vhodné lépe si ověřit některé skutečnosti, než vyjdou na svět a uvádějí neznalé čtenáře v omyl. Děkuji za případné pochopení.
  Jiří Černohlávek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *