Ptuj

Město Ptuj se nachází 27 km jihovýchodně od Mariboru. Je to nejstarší město ve Slovinsku, vybudované na řece Drávě.Ptuj se stala naší pravidelnou zastávkou na cestě do Chorvatska, neboť s obytným přívěsem denně více jak 600 kilometrů v pohodě neujedeme. Cestu na dovolenou zařazujeme do kolonky – poznání.
Několik let jsme znali pouze lázně Therme Ptuj s vlastní termální vodou, které v minulém roce prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Byly zmodernizovány vnitřní bazény s vířivkami; dvěma venkovním přibyly další s několika skluzavkami a tobogány. Příjemný pobyt ve vodě je možno strávit v umělé řece nebo v bazénu s mohutnými vlnami.

Město nad Drávou jsme loni důkladně probádali a zjistili, že nejkrásnější vyhlídka na město, připomínající maličko Český Krumlov, je z Hradního vrchu od hradu Pettau.

Ve městě žijí bezesporu poctiví lidé. V loni na jaře jsem v lázních ztratila peněženku s penězi a třemi platebními kartami. Vypadalo to tak, že pojedeme okamžitě domů, ale byla vrácena do recepce, kde jsem ji po třech hodinách dovádění ve vodním živlu našla, aniž by cokoli chybělo a bylo přehrabáno!

Ptuj – hrad Pettau:
Ptujski_hrad

Střechy:
Ptujske_strechy

Radnice:
Ptuj_radnice

foto: A.T.C.

Příspěvek byl publikován v rubrice Objevy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Ptuj

  1. JANOVA napsal:

    Děkuji za přízeň, odpověď jsem Vám odeslala.

  2. Drbolová Eva napsal:

    PtujJelikož každoročně jezdíme do Chorvatska,chtěli jsme se zastavit v termálech Ptuj-vždy nám to nevyšlo.Nyní jsme si pořídili přívěs a tak plánujeme zastávku v Ptuji.Můžete nám napsat bližší informace,popřípadě foto termálu? Děkujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *